[COVID-19] Strefa żółta a zajęcia stacjonarne

W związku z decyzją Rządu RP o objęciu całej Polski zasadami strefy żółtej od 10 października a także mając na uwadze głosy studentów wyrażające obawy przed zajęciami Stacjonarnymi (informacje od pojedynczych studentów oraz konsultacje ze starostami roku SPZ), zdecydowaliśmy, że najbliższy zjazd SPZ odbędzie się również w całości zdalnie dla 1, 2 i 3 roku.

Na naszą decyzję wpłynął fakt iż, Studenci SPZ przyjeżdżają na zajęcia z całej Polski, a gwałtowny wzrost liczby zachorowań wiąże się z:
1. drastycznym zwiększeniem ryzyka zakażenia się studentów podczas zajęć, a w konsekwencji także poważnego zachorowania.
2. ryzykiem, iż po zjeździe studenci zostaną objęci kwarantanną, jeśli choć u jednej osoby z grupy zostanie wykryty COVID-19
3. ryzykiem odwołania zajęć w ostatniej chwili, ze względu na decyzje władz niezależne od nas (co może się wiązać z poniesieniem przez studentów dodatkowych kosztów dojazdu i zakwaterowania).

Jednocześnie informujemy, że zajęcia (jeśli nie zostaną odwołane np. z powodu choroby wykładowcy) będą odbywać się zgodnie z planem tj. ćwiczenia i seminaria – w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platform typu meet, zoom itp.