Spotkanie z praktykami na Wydziale Psychologii UW!
Zapraszamy na spotkanie z praktykami, którzy profesjonalnie zajmują się szkoleniem zwierząt.
Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia (czwartek) w godz. 17:30 – 20:30 w auli Wydziału Psychologii UW (Stawki 5/7, parter).
Wstęp wolny!
PLAN WYSTĄPIEŃ:
Wpływ umiejętności rozpoznawania przez trenera sygnałów świadczących o stresie u konia na efektywność szkolenia
– Lidia Kacperska
Zajmuje się jeździectwem od 25 lat. Jest właścicielką ośrodka Pensjonat Lidkowo w którym szkolą się jeźdźcy, a u koni rozwiązywane są problemy behawioralne. Współautorka i założycielka portalu szkoleniowego Pozytywne Jeździectwo. Pionierka i specjalistka w szkoleniu klikerowym koni, która jako pierwsza rozpowszechniała tę metodę poprzez warsztaty i szkolenia. Autorka filmów na temat behawioru i zachowań koni. Wykładała na uczelni Colegium Humanitatis, prowadziła seminaria na Cavaliadzie (2012-2015) oraz współpracowała z Akademią Hodowcy i Jeźdźca (2012-2015). Pracowała również jako anestezjolog w Centrum Zdrowia Konia (2010-2015). Stawia na ciągły rozwój umiejętności trenerskich, współpracując z trenerami z całego świata (m.in. Joe Turner, Gyula Meszaros, Martina Bone, Małgorzata Morsztyn, Jakub Ciemnoczołowski, Katarzyna Ściborowska, Natalia Jasicka-Krugiołka, Jurek Krukowski, Viktoria Pietkiewicz, Katarzyna Łukaszewicz, Beata Fiłonowicz).
Psy poszukiwawczo-ratownicze. Szkolenie, wykorzystanie, charakterystyka pracy
– Agnieszka Hadrzyńska
Ratownik w GPR OSP Siechnice, w latach 2012-2017 jej szef. Młodszy instruktor szkolenia psów ratowniczych PSP, obecnie w trakcie stażu przedegzaminacyjnego na instruktora PSP uprawniającego do egzaminowania zespołów ratowniczych. Przewodnik Fila – psa ratowniczego specjalności terenowej 1 kl. PSP, wcześniej przewodnik jeszcze dwóch psów ratowniczych, w tym jednego o specjalności gruzowiskowej. Od dwóch lat amatorsko zajmuje się tropieniem użytkowym (mantrailingiem). W 2017 ukończyła kurs IMAS Animale Mantrailing, w trakcie którego ze swoim drugim psem Chutneyem zaliczyła egzamin klasy Handler I. Uczestniczka seminariów z zakresu detekcji zapachu, pracy węchowej i behawioru, m.in. z udziałem Joakima Berlina, Simona Prinsa, Illki Hormila czy Chiraga Patela
Nosework jako rekreacyjna forma wykorzystania zdolności węchowych psa
– Sylwia Gajewska
Założycielka fundacji Pomocna Łapa, w której szkoliła psy asystujące, prowadziła zajęcia z dogoterapii oraz spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także organizowała szkolenia z posłuszeństwa. Obecnie prowadzi Tymczasowy Dom Wychowawczy „Mirabel”, w którym zajmuje się rehabilitacją psów tzw.”trudnych”, przygotowując je do adopcji (we współpracy z fundacją Boksery w Potrzebie). Organizuje warsztaty i szkolenia tropienia użytkowego i rallyo, jest certyfikowanym sędzią i instruktorem nosework. Prowadzi kursy i warsztaty nosework „Psi Niuch”, jest też aktywnym zawodnikiem w tej dyscyplinie. W roku 2015 ukończyła studia I stopnia w Collegium-Humanitatis „Stosowana Psychologia Zwierząt”, spec. Trener psów i koni. Jest też autorką kilku artykułów do czasopisma Dog&Sport .