Najnowsze aktualności:


21 maja na naszym Wydziale obył się wyjątkowy Wtorek Naukowy!

Naszym gościem był prof. Clive Wynne – profesor psychologii, dyrektor Canine Science Collaboratory na Wydziale Psychologii Arizona State University w Tempe, dyrektor badań w Wolf Park.

Pan profesor Wygłosił wykład What Makes a Dog Special? Current Status of the Debate over Unique Cognitive Adaptations in Dogs to Human Environments.

Nagranie z wykładu udostępniliśmy na kanale YouTube naszego Wydziału: link do wideo

Od tysięcy lat ludzie wiedzą, że psy mają w sobie coś naprawdę niezwykłego, a mimo to naukowcy wciąż mają trudności z określeniem istoty naszej relacji z nimi. Pod koniec ubiegłego wieku w literaturze naukowej zaczęły pojawiać się twierdzenia, że psy posiadają formy poznania społecznego podobne do ludzkich, niespotykane u żadnego innego gatunku niebędącego człowiekiem.

Profesor Clive Wynne krytycznie spojrzał na te doniesienia, pokazując, że w zachowaniu psów nie ma nic, co mogłoby zaskoczyć Pawłowa lub Skinnera. Psy posiadają jednak niezwykłą i być może wyjątkową zdolność tworzenia silnych, międzygatunkowych więzi emocjonalnych. To właśnie ta zdolność emocjonalna, a nie jakakolwiek wyjątkowa forma inteligencji, zapewniła im tak duży sukces we współczesnym świecie.

Dla chcących szerzej zapoznać się z tematem polecamy lekturę dostępnych w Bibliotekach UW książek prof. Wynne’a:


Rejestracja na lektoraty w semestrze letnim 2023/24

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi REJESTRACJI NA LEKTORATY W SEMESTRZE LETNIM 2023/24


Informacje dla studentów przyjętych w roku akademickim 2023-2024

Szanowni Studenci,
 
w dniu 29 września 2023 odbyło się spotkanie adaptacyjne. Poniżej przekazujemy zebrane ważne informacje w jednym dokumencie:
 

 

Poprzednie aktualności: